Dirbtuvės
Rugsėjo 20 d.
Dr. Julius Neverauskas | Mediko identitetas už profesijos ribų
Rugsėjo 20 d. (penktadienis), 19:30 – 21:00
Apie seminarą
Seminare pagrindinis dėmesys bus skiriamas medikų identitetui už profesijos ribų ir bendrosioms žmogiškosioms kompetencijoms, kurios lemia ne tik didžiąją dalį sėkmės profesinėje veikloje, bet ir kasdienybėje bei asmeniniame gyvenime. Šiuo metu daugelis tyrimų skiria didžiausią dėmesį šioms bendrosioms kompetencijoms: savirefleksija, savasties ir identiteto / tapatybės integracija, metakognicija, kritinis mąstymas, emocinė reguliacija, psichologinis atsparumas, sveikos iššūkių įveikos strategijos, sprendimų priėmimas, kūrybingumas, pasirūpinimas savimi ir kt. Remiantis šiuolaikinės psichoterapijos ir organizacinės psichologijos pasiekimais bus pateikti principai, leidžiantys išlaikyti ir kurti mediko identitetą už profesijos ribų, taip pat aukščiau minėtų ir kitų bendrųjų žmogiškųjų kompetencijų auginimo ir stiprinimo strategijos bei būdai gyventi pozityvų, pasitenkinimą keliantį asmeninį gyvenimą dirbant net sunkų mediko darbą.
Dr. Julius Neverauskas – Medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas psichoterapeutas, LSMU podiplominių psichoterapijos studijų kurso vadovas. VšĮ Žmogaus instituto įkūrėjas ir vadovas. Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos bei Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijų prezidentas
Rugsėjo 21 d.
Lina Bagdonavičienė | Džiaugsmo meditacija
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 8:00- 9:00
Apie ryto meditaciją
Mūsų smegenys labiau pritaikytos išgyvenimui nei laimei. Neigiamas patirtis lengvai įsimename, o teigiamas reikia specialiai treniruoti, kad jas įsimintume. Praktikuodami mindfulness, galime lavinti šiuos įgūdžius ir išmokti pastebėti bei puoselėti džiaugsmą savo kasdienybėje. Džiaugsmo meditacijos metu kviečiu Jus kartu leistis į kelionę po savo vidinį pasaulį, patirti džiaugsmą ir įnešti jo daugiau į savo gyvenimus.
Lina Bagdonavičienė – psichologe-psichoterapeute, Kognityvinės ir elgesio terapijos, MBCL programos supervizorė, Mindfulness programų mokytoja. Gerovės konsultantų modelio supervizorė, lektorė.
Ineta Gabreliūnaitė | Ryto joga
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 8:00- 9:00
Apie ryto jogą
Kiekvienam joga turi skirtingą reikšmę. Man joga – kasdienė kūno ir minčių higiena. Joga ne tik fizinė kūno praktika, ji lydi kartu kiekviename gyvenimo žingsnyje, sprendime. Priminimas mėgautis praktika ir grąžinimas į dabarties momentą leidžia pastebėti save sekundėse. Tap išmokstame save pastebėti ir dabarties gyvenimo momentais, tarp aplinkos, darbų bei kitų veiksnių. Sulėtėjus, išgirdus save, lengviau pastebime vidinę savo ašį, o su tuo ateina ramybės jausmas. Joga ne apie kūno lankstumą, o apie savo vidinio dialogo savistabą.
Ineta Gabreliūnaitė – sertifikuota RYT-500 jogos mokytoja, garso terapijos praktikė. Jogos išminties sėmėsi Himalajuose, Indijoje.
Simonas ir Milda | Ryto mankšta
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 8:00- 9:00
Apie ryto mankštą
Šio užsiėmimo tikslas – paruošti savo kūną ir mintis naujai dienai. Užsiėmimo metu atliksime tempimo bei mobilumo pratimus, kurių pagalba aktyvuosis viso kūno raumenys. Kvėpavimo ir dėkingumo praktikų metu dėmesį skirsime savo protui. Naudojant skirtingus kvėpavimo metodus nuraminsime mintis, paleisime likusias įtampas kūne, nerimą, nuteiksime save puikiai dienos pradžiai.
Milda Puodžiūnaitė – sertifikuota moterų asmeninė trenerė, praktikoje naudojanti ir kineziterapijos studijų žinias bei metodus.
Simonas Adomavičius – asmeninis jėgos ugdymo, mobilumo ir sveikatingumo treneris.
Gerda Asipavičienė | Pertraukiant tylą: bendrystę kuriantys pokalbiai
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 14:00 – 16:00
Apie dirbtuves
Kartu ieškodami atsakymų į klausimus, patyrinėsime praktinius būdus saugumui, pasitikėjimui ir atvirumui kurti. Įsiklausydami į pokalbius atpažinsite ne tik savo, bet ir aplinkinių vertybes bei tikruosius poreikius. O taip pat skirsime dėmesio pastebėti, kuo svarbu girdėti tai, kas pasakoma ir tai, kas lieka nepasakyta.
Sesijos patirtys paskatins sąmoningai kurti vertingus pokalbius ir pasirinkti tinkamus būdus norimam poveikiui asmeninėje ir profesinėje aplinkoje kurti.
Gerda Asipavičienė – sertifikuota individualaus ir komandų koučingo profesionalė, organizacijų kultūros pokyčio partnerė
Nomeda Marazienė | Emocinio atsparumo lavinimo pratybos
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 14:00 – 16:00
Apie dirbtuves
Emocijos yra labai galinga energija, kuri arba padeda kritiniam mąstymui priimti kokybiškus sprendimus, arba jį trikdo. Mokymų metu aptarsime ir praktikuosime:
Kaip nesėkmę sau paaiškina optimistas? Kokie yra sveiko optimizmo kriterijai? Kaip veikia skolintos emocijos darbo aplinkoje? Kaip sustiprinti savo emocinį imunitetą ir mažiau priimti aplinkinių emocinio krūvio? Kaip naviguoti savo emocijas ir netapti emociniu teršalu kitiems (kolegoms, pacientams, namiškiams)? Kaip nerimavimo situacijose “pablukinti” emocijas ir mąstyti kritiškai kokybiškų sprendimų paieškai?
Nomeda Marazienė – 19 metų suaugusiųjų mokymo ir ugdymo („coaching‘o“) patirtis. 8 metai aktyvių pardavimų, rinkodaros ir vadovavimo patirtis farmacijos rinkodaros srityje. Sertifikuota EQ praktikė ir trenerė. Knygos “Boso valanda” bendraautorė.
Dr. Ieva Martinaitytė | Kur dingo mano mūza?
Rugsėjo 22 d. (šeštadienis), 14:00 – 16:00
Kūrybingumas yra deguonis mūsų sielai, bet esame taip užimti, kad pamirštame jo įkvėpti. Ateik į pasimatymą su savo kūrybingumu. Išbandyk mokslu pagrįstų, bet pritaikomų kiekvieną dieną kūrybingumo strategijų. Patirk kūrybingumo būseną čia ir dabar. Žaisk, judėk, eksperimentuok.
Dr. Ieva Martinaitytė – kūrybingumo mokslininkė ir trenerė, CreativityLab įkūrėja, vizituojanti profesorė Rytų Anglijos ir ISM universitetuose.
Leda Turai ir Rimas Petrauskas | Vidinė kalba: neįvertintas išteklius
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 14:00 – 16:00 | Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 16:30 – 18:30
Apie dirbtuves
Šiose dirbtuvėse gilinsimės į tai, kaip formuojasi vidinė kalba, kokie yra jos tipai, struktūra ir funkcijos, ir kokį poveikį ji daro mūsų fiziniam, emociniam, mentaliniam ir dvasiniam gerbūviui. Atskleisime, kaip vidinė kalba, būdama mūsų neatsiejama dalis, gali tapti įrankiu, kuris prisideda prie mūsų gerovės, o ne tik paprastu „foniniu triukšmu“.
Dirbtuvės suteiks įžvalgų, kaip nuolat vykstanti vidinė kalba gali būti valdoma taip, kad ji taptų svarbiu įrankiu, leidžiančiu mums gyventi pilnavertiškai ir sąmoningai. Mes išmoksime, kaip teisingai ją naudoti, kad ji taptų mūsų sąjungininke siekiant asmeninio tobulėjimo ir patiriant daugiau pasitenkinimo kasdienybėje.
Leda Turai – koučingo, lyderystės ir komandų ugdymo, organizacinio mokymosi ekspertė. ISM Vadovų Mokyklos MBA programos lyderystės modulio vadovė.
Rimas Petrauskas – vadovavimo, lyderystės ir komandų koučas, mentorius, akredituotas Tarptautinėje Koučingo Federacijoje (ICF).
Paulius Rakštikas | Sąmoningumo ugdymu grįstas streso valdymas
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 14:00 – 16:00 | Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 16:30 – 18:30
Apie dirbtuves
Užsiėmimo metu dalyviai bus kviečiami smalsiai patirti, kaip nesudėtingos praktikos stimuliuoja sunkiai keičiamas vidines įžvalgas apie save, mąstymą, situacijas. Dalyviai iš užsiėmimo išsineš supratimą, kaip sąmoningumo ugdymas integruojasi emocinės gerovės temoje, bei kaip tai taikoma medikų bendruomenėje ir kitose organizacijose.
Paulius Rakštikas – psichologas, atidos mokytojas, emocinės gerovės projektų PAUZĖ kūrėjas. Daugiau informacijos: pauze.lt
Lina Bagdonavičienė | Džiaugsmo emocijos puoselėjimas mediko darbe
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 16:30 – 18:30
Apie dirbtuves
Ar esate sveikatos priežiūros specialistas, siekiantis iš naujo atrasti džiaugsmą savo darbe ir gyvenime?
Dirbtuvių metu sužinosime koks yra esminis džiaugsmo vaidmuo medicinoje ir koks jo poveikis psichinei ir fizinei sveikatai. Išnagrinėsime įrodymais pagrįstas strategijas, kaip ugdyti ir palaikyti džiaugsmą savo profesiniame gyvenime, įskaitant dėmesingą įsisąmoninimą, dėkingumo, geranoriškumo, atjautos praktikas ir palankios darbo aplinkos kūrimą. Gilinsimės į dažniausiai pasitaikančias džiaugsmo kliūtis, tokias kaip perdegimas, stresas ir administracinis spaudimas. Turėsime galimybę sukurti savo asmeninį veiksmų planą, kaip įtraukti džiaugsmą į savo kasdienę veiklą ir bendravimą, taip pagerindami savo gerovę ir pacientų priežiūrą.
Lina Bagdonavičienė – psichologe-psichoterapeute, Kognityvinės ir elgesio terapijos, MBCL programos supervizorė, Mindfulness programų mokytoja. Gerovės konsultantų modelio supervizorė, lektorė.
Dr. Evelina Pajėdienė | Miegas - kaip įrankis emocinei, fizinei ir darbinei sveikatai
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 16:30 – 18:30
Apie dirbtuves
Praktinių interaktyvių dirbtuvių metu E. Pajėdienė papasakos, kaip reguliuojamas ir tiriamas miegas, kokios pagrindinės miego funkcijos ir kada įtarti miego sutrikimus. Dalyviai sulauks praktinių užduočių, kaip išmokti tinkamų miego higienos įpročių bei išlaikyti miego -būdravimo ritmą dirbant pamaininį darbą.
Dr. Evelina Pajėdienė – neurologė, besispecializuojanti miego medicinoje ir miego moksle.
Giedrė Žalytė | Patyriminė gamtos terapijos praktika
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 16:30 – 18:30
Apie dirbtuves
Užsiėmimo metu tyrinėjame aplinką pasitelkdami visus penkis pojūčius, taip pat kiek norisi įtraukdami vaizduotę. Jeigu yra sąlygos, nedideliu tempu judame, skirtingas praktikas atliekame skirtingose vietose. Po kiekvienos praktikos susėdame į ratą, pasidalinti patirtimis tiek, kiek norisi.
Užsiėmimo metu daugeliui žmonių sumažėja stresas, nerimas, pavyksta sulėtinti tempą, dalyviai jaučiasi įkvėpti savo patirčių ir kitų žmonių įžvalgų, jaučia sustiprėjusį ryšį su savimi, kitais grupės nariais ir aplinka. Neretai, specialiai tam nededant pastangų, kyla įžvalgų apie savo dabartinę gyvenimo situaciją, idėjų, kaip spręsti patiriamas problemas ir pan.
Giedrė Žalytė – psichologė-psichoterapeutė, gamtos terapijos gidė, knygos “Gamtos terapija” autorė.
Neringa Gaja | Savivertė: emocinė laisvė
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 16:30 – 18:30
Apie interaktyvią paskaitą
Interaktyvios paskaitos metu paliesime šias temas:
→ kaip iš tiesų turėti aukštą savivertę ir pasitikėti savimi.
→ emocijos ir jausmai – trukdis ar kelrodis?
→ kaip atrasti taiką su emocijomis ir galiausiai – savimi.
Neringa Gaja – saviugdos trenerė, GAJA namai įkūrėja, koučingo specialistė (ICU), sertifikuota kvėpavimo ir meditacijos mokytoja, Human Design sistemos praktikė, indvidualiai ir grupėse dirbanti asmeninio augimo, santykių ir emocinės pagalbos srityse.
Gediminas Mačiulskis | Patirtis Afrikos būgnų ritmu
Rugsėjo 21 d. (šeštadienis), 22:00 – 23:30
Interaktyvios muzikinės programos metu kviesime į pozityvios energijos, geros savijautos ir naujų potyrių vakarėlį. Kiekvienas turės galimybę pagroti unikaliiu instrumentu – Djembe. Juo groja ne tik Afrikoje, bet ir visame pasaulyje. Instrumento unikalumas – suburti, apjungti ir išjudinti žmones. Grojimas grupėje visada suvienija žmones, suteikia jiems saugią erdvę išgroti savo emocijas ir jausmus.
Gediminas Mačiulskis – profesionalus perkusininkas gerą dešimtmetį profesionaliai tyrinėja Vakarų Afrikos muziką, ritmus ir būgnus. Nuolatos vyksta į kūrybines stažuotes V. Afrikoje, yra puikus edukatorius ir ritminių žaidimų kūrėjas.
Rugsėjo 22 d.
Ineta Gabreliūnaitė | Ryto joga
Rugsėjo 22 d. (sekmadienis), 7:30- 8:30
Apie ryto jogą
Kiekvienam joga turi skirtingą reikšmę. Man joga – kasdienė kūno ir minčių higiena. Joga ne tik fizinė kūno praktika, ji lydi kartu kiekviename gyvenimo žingsnyje, sprendime. Priminimas mėgautis praktika ir grąžinimas į dabarties momentą leidžia pastebėti save sekundėse. Tap išmokstame save pastebėti ir dabarties gyvenimo momentais, tarp aplinkos, darbų bei kitų veiksnių. Sulėtėjus, išgirdus save, lengviau pastebime vidinę savo ašį, o su tuo ateina ramybės jausmas. Joga ne apie kūno lankstumą, o apie savo vidinio dialogo savistabą.
Ineta Gabreliūnaitė – sertifikuota RYT-500 jogos mokytoja, garso terapijos praktikė. Jogos išminties sėmėsi Himalajuose, Indijoje.
Dalia Čižaitė - Gabė | Kundalini meditacija
Rugsėjo 22 d. (sekmadienis), 7:30- 8:30
Apie ryto meditaciją
Kundalini meditacija – tai stipri aktyvi meditacija. Ši meditacija labai tinkama vakarų pasauliui, nes ne visiems priimtina medituoti ramiai sėdint ar koncentruojantis į kvėpavimą. Aktyvi meditacija yra tokia, kurioje įtraukiamas visas kūnas judesio pagalba. Žmogus protas, emocijos ir siela yra gyvybingi ir judrūs. Tad aktyvi meditacija pirmiausia skirta nuraminti protą ir kūną nuo perteklinio judrumo, taip sumažėja įtampa, nerimas, legalizuojamos emocijos. Meditacija suteikia galimybę labiau mėgautis gyvenimu, vidine energija, kūrybiškumu.
Dalia Čižaitė – Gabė – serfifikuota Osho meditacijų instruktorė. Pediatrė, ilgametė patirtis medicininiame administravime ir medicininiame versle. Denticija klinikų vadovė, Lietuvos medikų sąjūdžio valdybos narė.
Jurga Šeduikytė | Patyrimas per balsą
Rugsėjo 22 d. (sekmadienis), 10:30 – 12:30
Apie dirbtuves
Šios patyriminės sesijos metu saugioje aplinkoje bandysime suvokti, išsigryninti ir patirti savo balsą. Juo įvardinsime tikruosius poreikius, mokysimės stebėti ir žaisti savo, o ne kieno nors kito gyvenimą. Savęs patyrimo per balsą metu sužinosime, kaip per balsą paruošti kūną naujai dienai, ką apie žmogų pasakoja jo balsas ir, kodėl neretai jis mums nepatinka? Gausite įrankius gerklės ir kvėpavimo ligų profilaktikai, sužinosite, kuo neigiamų emocijų išraiškos blokavimas atsiliepia tarpusavio santykiams ir kodėl mes slapta taip norime išmokti dainuoti. Taip pat specialių praktikų metu savo balso pagalba suvoksime ir turėsime galimybę patirti ,,FLOW” būseną.
Jurga Šeduikytė – dainininkė, kompozitorė, aktorė, žurnalistė ir rašytoja. Laidos “Lipt stogais su Jurga” autorė. Patyriminių koncertų kūrėja ir individualių bei grupinių dirbtuvių lektorė.
Ligita Ilgutytė | Kvėpavimo praktikos - kasdienis resursas
Rugsėjo 22 d. (sekmadienis), 10:30 – 12:30
Apie dirbtuves
Praktinių dirbtuvių metu sužinosime apie kvėpavimo įtaką mūsų fizinei ir emocinei būsenoms apie kvėpavimo ir nervų sistemos sąsajas. Apžvelgsime galimus savipagalbos būdus, kai kyla nerimas ar panika. Sužinosime, kaip emocijos veikia kvėpavimą ir, kaip galime dirbti su savo nuotaikomis naudojant kvėpavimo technikas. Praktiškai išmoksime taikyti kvėpavimo pratimus, kuriuos kiekvienas galėsime pritaikyti kasdienybėje.
Ligita Ilgutytė – medicinos magistrė bei sertifikuota kvėpavimo terapijos, sąmoningo kvėpavimo praktikė ir mokytoja.
Neringa Gaja | Patirtinis terapinis susitikimas - savivertė
Rugsėjo 22 d. (sekmadienis), 10:30 – 12:30
Apie dirbtuves
Tai intensyvaus patyrimo ratas, pasiruošusiems pažvelgti į nepatogius jausmus, skaudžias patirtis ir nusistovėjusius įsitikinimus. Kartu atsigręšime į realias tarpusavio santykių situacijas ir skaudžias patirtis, atpažinsime ir suvoksime, kokių įsitikinimų ir emocijų laikomės įsikibę ir kaip tai paleisti. Šis susitikimas skirtas visiems norintiems lengvumo ir gyvenimo skonio. Siekiantiems geresnio santykio su savimi ir kitais. Tiems, kurie nori pokyčio savo gyvenime.
Neringa Gaja – saviugdos trenerė, GAJA namai įkūrėja, koučingo specialistė (ICU), sertifikuota kvėpavimo ir meditacijos mokytoja, Human Design sistemos praktikė, indvidualiai ir grupėse dirbanti asmeninio augimo, santykių ir emocinės pagalbos srityse.
Laura Geraščenko | Kūno judesio ir šokio praktika ,,Patyriminė anatomija"
Rugsėjo 22 d. (sekmadienis), 10:30 – 12:30
Apie dirbtuves
Mūsų kūnas – mūsų sielos, minčių, kūrybos namai. Geriau jį pažinę, įgalinsime atskleisti kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, atsipalaidavimą, kurie taip reikalingi kiekvienam kasdienybėje. Dirbsime pagal „Body- Mind Centering“, Autentiško judėjimo bei improvizacijos principus. Šio užsiėmimo metu kiekvienas dalyvis išsineš skirtingas ir kiekvienam aktualias savitas įžvalgas patirtas per kūną, kurias galės pritaikyti savo tam tikruose gyvenimo etapuose.
Laura Geraščenko – choreografė, režisierė, šokėja, šokio judesio terapijos bei kūno judesio terapijos praktikė, šokio teatro ,,Judesio erdvė” įkūrėja
Violeta Šikšnienė | Patyriminis žygis ryšiui (su)kurti
Rugsėjo 22 d. (sekmadienis), 10:30 – 12:30
Apie dirbtuves
Šis žygis yra ne apie įveiktą atstumą, o apie patyrimus einant kartu. Žygiuojant gamtoje – Harmony parko apylinkėse interaktyvių veiklų pagalba susipažinsite su kitais einančiais, save naujai pamatysite ir atrasite įrankių, kaip lengviau kurti ryšį su nepažįstamais. Patyrimo metu lengviau įgalinsite ir priimsite save tokius, kokie esate. Žygio metu pajausite, jog per bendras veiklas ryšį su savimi bei kitais kurti yra labai lengva ir paprasta. Lai plečiasi pažinčių ir patirčių ratas!
Violeta Šikšnienė – ryšio kūrimo dirbtuvių bei patyriminių žygių vedėja, vedanti individualias sesijas per emocinę paramą ir palaikymą.
Tomas Vaičiūnas | Gyvensenos paraštėse: kiek sveikatos ir geros savijautos telpa Jūsų pasirinkime?
Rugsėjo 22 d. (sekmadienis), 10:30 – 12:30
Apie dirbtuves
Kiek kasdienės savijautos ir sveikatos telpa Jūsų pasirinkime? Dirbtuvių tikslas – sukelti abejonę, remiantis ne tik naujausiais mokslo laimėjimais, bet ir pasidalinant gerąja klinikine praktika iš didžiausių klinikinių centrų JAV. Gyvensenos korekcijos formuoja ne tik geresnę kasdienę mūsų fizinę ir kognityvinę savijautą, tačiau gali labai stipriai prisidėti gydant ir reversinant populiariausius lėtinius sutrikimus. Apie tai ir daugiau – interaktyvaus susitikimo metu.
Tomas Vaičiūnas – Gyvensenos medicinos kompetencijų vienas iš pradininkų Lietuvoje, klinikinių algoritmų JAV ir Lietuvoje bendraautorius, tarptautinis pranešėjas. Amerikos Gyvensenos medicinos kolegijos narys. Sukaupęs didelę patirtį gerojoje klinikinėje Gyvensenos medicinos praktikoje vienose didžiausių kardiologinių, onkologinių, endokrininių bei gastroenterologinių centrų JAV.